Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
04.05.2018

Eğitim Programları ve Koordinasyon Daire Başkanlığı

Mahmut ŞAHİN

Eğitim Programları ve Koordinasyon Daire Başkanı

1981 Sivas-Şarkışla doğumludur.

Ortaokul ve lise eğitimini Şarkışla İmam-Hatip Lisesi’nde, lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde, yüksek lisansını din psikolojisi alanında aynı Üniversitede tamamladı. Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinde 5’nci dönem ihtisas kursunu 2009 yılında tamamlayan ŞAHİN, halen Erciyes Üniversitesi Din Psikolojisi Bilim dalında doktora eğitimine devam etmektedir.

2004 yılında Kayseri-Felahiye’de imam-hatip olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nda göreve başlayan ŞAHİN, Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinde kursiyer, Sivas-Şarkışla’da imam-hatip ve Kayseri-Sarıoğlan’da vaiz olarak görev yaptı. Mart 2011’den itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Dini Yüksek İhtisas Merkezleri Daire Başkanlığında sırasıyla görevlendirme, Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı ve Diyanet İşleri Uzmanı olarak çalıştı. 04 Eylül 2020 tarihinde Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Program Geliştirme Daire Başkanlığına tedviren görevlendirilen ŞAHİN, bu göreve 24 Kasım 2020 tarihinde asaleten atandı.

Diyanet Akademisi Başkanlığının kurulmasıyla birlikte 17.06.2022 tarihinde Eğitim Programları ve Koordinasyon Daire Başkanı olarak atanan Mahmut ŞAHİN, evli ve üç çocuk babası olup iyi derecede Arapça ve orta derecede İngilizce bilmektedir.