Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
30.05.2024

Aşere-Takrib Çalıştayı Düzenlendi

Başkanlığımız bünyesinde yarım asırlık bir uygulama geçmişine sahip olan Aşere-Takrib eğitimlerini farklı boyutlarıyla değerlendirmek amacıyla 30 Mayıs 2024 tarihinde Diyanet Akademisi Başkanlığında Aşere Takrib Çalıştayı gerçekleştirildi.​

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ'ın hitaplarıyla başlayan program Aşere-Takrib Eğitimleri ve Gelecek Perspektifi başlığı altında iki oturum halinde devam etti.  Çalıştayda Aşere- Takrib eğitimleri, Diyanet Akademisi ve Kur'an Eğitim Merkezlerinin kurulması gibi kurumsal gelişmeler de göz önünde bulundurularak müfredat, kursiyer-eğitimci kriterleri, eğitim sonu kazanımları ve istihdam gibi farklı konular çerçevesinde müzakere edildi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Hilmi KARSLI ve Kadir DİNÇ, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Diyanet Akademisi Başkanı Doç. Dr. Enver Osman KAAN, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Dr. Hafiz Osman ŞAHİN, Reisü'l-Kurra Mustafa DEMİRKAN, ilgili birim/daire başkanları, kurul üyeleri, akademisyen ve eğitim görevlisi alan uzmanlarının katılımıyla gerçekleşen Çalıştay, değerlendirme oturumunun ardından sona erdi.